Elvan TUĞSUZ GÜVEN

Elvan TUĞSUZ GÜVEN

Başkan Tektuğ Elektrik Üretim A.Ş.

Elvan Tuğsuz Güven, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü ve Fordham Universitesi, MBA mezunudur. Üretim hatlarında optimizasyon, JIT ve yön eylem konusunda tezini hazırlamıştır.

Tuğsuz Güven, 2000 yılına kadar teknik tekstil ve suni deri sektöründe teknik tekstil üretimi tarafında çalıştıktan sonra 2000 yılında yenilenebilir enerji sektörüne yönetici olarak geçiş yapmıştır ve o tarihten bu yana Tektuğ Elektrik Üretim A.Ş.’de yönetici olarak çalışmaktadır. Halen Tektuğ Elektrik Üretim A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapan Elvan Tuğsuz Güven, aynı zamanda kaynaklı çelik imalat sektöründe hidroelektrik santrallerine hidromekanik ve elektro mekanik ekipman üreten ve 52 yıllık tarihçeye sahip Çiltuğ A.Ş.’de İdari ve Finansal İşler Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Üyesi pozisyonlarını da üstlenmektedir.

Çok iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde İtalyanca bilmektedir. Sosyal Sorumluluk alanında ise Besni Eğitim Vakfı, Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği (GAGİKAD) yönetim kurulu üyesidir olarak aktif görev almaktadır. Güven evli ve 1 kız çocuk annesidir.